Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1. Społeczne Gimnazjum nr 1

 

BIP

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_111/swieta.jpg

2014-12-19

Wesołych Świąt

W imieniu wszystkich pracowników szkoły pragnę życzyć Uczniom i ich Rodzinom zdrowych, wesołych Świąt, pogody ducha, samych dobrych chwil w Nowym Roku. Niech ta świąteczna pora będzie  również okazją do wyrażenia  wdzięczności wszystkim tym Rodzicom, którzy szczególnie zaangażowali się w życie szkoły poświęcając nam swój prywatny czas i wspomagając w pracy na rzecz dzieci: paniom Ewie Lech, Magdalenie Mogilskiej, Joannie Maj oraz panom Robertowi Ciastoniowi, Pawłowi Hildebrandowi, Tomaszowi Bekusowi i Piotrowi Buczkowi. Niech Was nie opuszcza dobra  energia i chęć pomocy innym.

Renata Brachowska

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_117/scratch.jpg

2014-12-19

Kartki świąteczne

Uczniowie klas 2-6 szkoły podstawowej na zajęciach komputerowych w  ramach projektów „Koduję z klasą” i „Mistrzowie Kodowania”, z dużym zaangazowaniem tworzyli animowane kartki świąteczne w programie Scratch.

Zapraszam do obejrzenia efektów ich pracy.  http://scratch.mit.edu/studios/762088/

IKU

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_116/puchar.jpg

2014-12-18

Wyniki XII Regionalnego Konkursu Ortograficznego

W kategorii klas II-III konkurs wygrała Maja Nowakowska ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Częstochowie
W kategorii klas IV-VI wygrała Maria Telenga, uczennica VI klasy Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO, wśród uczniów gimnazjum puchar przypadł Michałowi Zjawionemu z Gimnazjum nr 12 w Częstochowie.
Szczegółowe zestawienie wyników http://dobraszkola.edu.pl/gfx/upload/pdf.png

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_113/muzeum.jpg

2014-12-17

Wyjście na wystawę

W piątek (12.12.2014) uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w wystawie pt. „I stało się światło. Niezwykła historia zwykłej fali elektromagnetycznej”. Wystawa ta była połączeniem wiedzy z zakresu fizyki oraz prac artystycznych, w których myślą przewodnią było światło. Autorzy wyjaśnili wybrane zagadnienia z zakresu optyki oraz prezentowali dzieła artystyczne wykorzystujące właściwości światła i pobudzające wyobraźnię odbiorców. Oprócz tej wystawy uczniowie mogli podziwiać przestrzenne instalacje wykonane w drewnie. Wystawa ta cieszyła się również dużym zainteresowaniem uczniów, gdyż mieli okazję zaobserwować poruszające się eksponaty. 

Urszula Kotlarczyk

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_114/mikolaj.jpg

2014-12-17

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W ZSS nr 1

W piątek 5 grudnia 2014 r. naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Przyszedł właściwie do biednych dzieci, historię których w piękny sposób przedstawiły nam dziewczyny  ze Szkolnego Koła Caritas – uczennice klasy VI. Przygotowały one dla całej Szkoły Podstawowej miłą niespodziankę – przedstawienie pt. „Aniołki Św. Mikołaja”.  Tym przedstawieniem chciały nas uwrażliwić na ludzką biedę i zachęcić do dzielenia się z potrzebującymi, co z resztą jest głównym zadaniem Szkolnych Kół Caritas. A ponieważ Św. Mikołaj słynie z dobroci to przy okazji wszystkie dzieci i nauczyciele naszej szkoły zostali obdarowani prezentami. To spotkanie przysporzyło nam wiele radości.

siostra Wiesława

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> last

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji OK