Rowerem po Jurze2014-06-13

projekt

10 czerwca uczniowie klasy IIG zaprezentowali projekt gimnazjalny pt: „Rowerem po Jurze”. Uczniowie przedstawili budowę geologiczną Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz występującą na niej faunę i florę. Następnie mieliśmy okazję poznać zabytki i ciekawe miejsca Częstochowy oraz jej okolic. Warto by znalazły się one na trasie wycieczki po Jurze, która ze względu na piękno krajobrazu należy do najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Na koniec dowiedzieliśmy się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na wycieczkach rowerowych i co zrobić w przypadku „awarii sprzętu” – każdy kto chciał mógł zmierzyć się z wymianą dętki w rowerze. Projekt był bardzo ciekawy i na pewno zachęcił wielu z nas do zwiedzania Jury. Szczególnie bacznie starszym kolegom przyglądali się uczniowie klasy IG, ponieważ za rok to oni będą przedstawiać swój projekt, na który czekamy z niecierpliwością.

IKU

więcej...
Wycieczka do Osikowej Doliny2014-06-12
osikowa
Już drugi raz uczniowie klas młodszych gościli w niesamowitym miejscu jakim jest Osikowa Dolina w Koziegłowach. Stosując mało znaną technikę dzieci wykonały własnoręcznie ozdoby z wiór osikowego drewna.  Warsztaty unikatowego rękodzieła to doskonała forma nauki tradycji, kontaktu z naturą,  rozwoju zręczności manualnych i kreatywności. Dzieciaki ozdoby podarowały potem swym Rodzicom. Wielką atrakcją było ognisko, zabawy z piłką i psem gospodarza. Pieczone kiełbaski zostały pokonane przez wspaniały wiejski chleb i cudowne, najprawdziwsze powidła śliwkowe. Uwierzcie – jest takie miejsce, gdzie ogranicza nas tylko wyobraźnia!
                
E. Bogusławska
więcej...
Noc w szkole2014-06-10

noc_w_szkole

Po raz kolejny wszyscy chętni uczniowie z klas 4-6 oraz gimnazjum spotkali się w piątkowy wieczór na nietypowej szkolnej imprezie.  W planie były zabawy ruchowe, grillowanie i nocne oglądanie różnych gatunków filmów. Największą popularnością cieszyły się horrory, ale i komedie znalazły grono widzów. W przerwach chętnie była odwiedzana „kuchnia”, gdzie można było przyrządzić sobie kanapki tostowe a nawet słodkie gofry. Rano wszyscy byli troszkę niewyspani, ale mimo to zadowoleni. Szkoła to przecież fajne miejsce.

więcej...
Lato, lato!!!2014-06-10

 lato

Ponieważ słońce przygrzewa mocno i nieustannie, to nie jesteśmy w stanie wysiedzieć w budynku. Łyk świeżego powietrza i dobrej zabawy przewietrzy trochę głowy. Wyluzowany

więcej...
ALBUS 2014 W NASZEJ SZKOLE2014-06-05

Są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Albus 2014 z historii !
W tegorocznej edycji konkursu z historii wzięło udział 29 uczniówklas IV – VI. Konkurs miał formę pisemnego testu składającego się z 26 pytań. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie – mamy 4 laureatów i 7 uczniów wyróżnionych.
OGROMNE GRATULACJE !!!
A oto wyniki konkursu:
Kordian Rokita, kl. IV               5 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Bartosz Świtała, kl.V               8 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Daria Adrianowicz,kl.V           9 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Tomasz Kinkel, kl.VIa             10 miejsce w Polsce, Dyplom laureata

więcej...
Wyniki Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty2014-06-05

W tym roku szkolnym uczniowie klas szóstych w naszej szkole znów stanęli na podium!
Wyniki sprawdzianu plasują nas ponownie w najwyższym staninie. A oto dowody na to:
- maksymalna liczba punktów do zdobycia: 40
- średnia szkoły – 32,59 pkt
- średnia w Częstochowie – 26,86 pkt
- średnia w powiecie częstochowskim – 25,18 pkt
- średnia w województwie śląskim – 25,44 pkt
Najwyższy wynik – 39 punktów – zdobyli: Martyna Sojda i Paweł Ziółkowski.


Wyniki uczniów ze sprawdzianu szóstoklasisty 
Wszystkim Szóstoklasistom serdecznie gratulujemy!Uśmiech

 

więcej...
artykułów: 190 na 32 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Rekrutacja

 

REKRUTACJA      

Nasze Wyniki
Jesteśmy na Facebooku

 

facebook

LIPDUB ZSS nr 1

lipdup_01

Nasi przyjaciele

logo_przedszkole

 

logo_szybex

Użytkowników online: 3