Badania PISA2014-04-04

1 kwietnia 2014 ukazały się dodatkowe wyniki badań PISA, w których polscy uczniowie wypadli poniżej ucze1średniej dla badanych krajów. Badanie to było dodatkowym elementem poprzedniej edycji, w której Polska wypadła bardzo dobrze na tle innych. Dodatkowy komponent sprawdzał umiejętności praktyczne, życiowe. Polska szkoła w świetle tych badań doskonale kształci umiejętności np. matematyczne ale bardzo słabo wykorzystywania wiedzy w praktyce.  Odsyłam wszystkich chętnych do dzisiejszego  internetowego  wydania Gazety Wyborczej. Badania poruszały problemy, o których mówiłyśmy z  panią pedagog na ostatnim spotkaniu z rodzicami. W ich kontekście zauważone przez nas problemy niesamodzielności, braku odpowiedzialności i przygotowania do pełnienia różnych ról społecznych nabierają uniwersalnego charakteru. Zachęcam wszystkich do dyskusji na ten temat i do proponowania koniecznych zmian w programach wychowawczych i profilaktyki i w nowej koncepcji pracy szkoły na następne lata.
Cały artykuł dostępny jest na stronie http://wyborcza.pl/1,75478,15739636,Szkolo__mamy_problem.html

Renata Brachowska

więcej...
Nauka Bez Granic2014-04-03

warsztaty


3 kwietnia uczniowie klasy VIb uczestniczyli w interaktywnym spektaklu „True Blue Brits” oraz warsztatach Great Britain, które z przymrużeniem oka i dużą dawką angielskiego humoru prowadził Simeon Wren. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach europejskiego programu edukacyjnego Nauka Bez Granic.

więcej...
Sprawdzian szóstoklasisty2014-04-01

Dzisiaj szóstoklasiści  napisali ogólnopolski sprawdzian podsumowujący ich wiedzę i umiejętności po szkole podstawowej. Nie widać było po nich stresu, a po zakończeniu sprawdzianu zgodnie twierdzili - łatwy. Jak zwykle dla naszych absolwentów, wszak są dobrze przygotowani i zawsze plasują się na dwóch najwyższych staninach.
A jak im tym razem poszło? Na odpowiedź musimy poczekać do czerwca, a kto ma ochotę zmierzyć się z ich arkuszem odsyłamy na stronę CKE.
http://www.cke.edu.pl/index.php/aktualnosci-left/300-sprawdzian-w-2014-r

więcej...
Wyjście do filharmonii kl.52014-04-01

W czwartek 3 kwietnia kl 5 wychodzi do filharmonii na koncert z cyklu „Fell Harmony”.

Wyjście ze szkoły jest o godz.8.15 a po koncercie uczniowie wracają do szkoły na pozostałe lekcje. Obowiązuje strój galowy, bilety na przejazd tramwajem, legitymacja. Rodziców, którzy będą chcieli przywieźć dziecko bezpośrednio do filharmonii (o 8.40 ) proszę o informację o tym najpóźniej do środy.

I.Markowska

więcej...
Wyniki konkursu dotyczącego Praw Człowieka2014-04-01

112

Z okazji Międzynarodowego Dnia Prawa do Prawdy dotyczącej Poważnych Naruszeń Praw Człowieka i Godności Ofiar,  obchodzonego corocznie 24 marca (święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 21 grudnia 2010 roku), w naszej szkole odbył się finał konkursu dla klas IV – VI na najciekawszą prezentację postaci walczącej o prawa dziecka, człowieka.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Weronika Gadamska, kl. VI b
II miejsce: Martyna Benduch , kl. V
III miejsce:  Julia Pałuszka oraz Nicoletta Kucęba, kl. V
GRATULACJE!

Wszystkim uczestnikom prezentacji dziękuję  za udział w konkursie. P. A. Roskosz

więcej...
Światowy Dzień Wody uczniów klasy 3 b2014-03-26

dzienwody

Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Multicentrum ,,ZODIAK”. W trakcie ich trwania dzieci zapoznały się z problematyką ekologicznego gospodarowania zasobami wodnymi, przeprowadzały doświadczenia oraz wykonały piękne prace przestrzenne i plastyczne zachęcające do oszczędzania wody.
BYŁO CIEKAWIE, WESOŁO I POUCZAJĄCO!
 
  E. Bogusławska
więcej...
artykułów: 147 na 25 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Przekaż 1% podatku

PRZEKAŻ 1% PODATKU

KRS 0000096615

STO SKT NR 188

Rekrutacja

 

REKRUTACJA      

Nasze Wyniki
Jesteśmy na Facebooku

 

facebook

LIPDUB ZSS nr 1

lipdup_01

Nasi przyjaciele

logo_przedszkole

Użytkowników online: 3