Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1. Społeczne Gimnazjum nr 1

 

BIP

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_218/ogloszenie.jpg

2015-05-21

Zebrania i konsultacje

25 maja 2015 o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z wychowawcami, od godziny 17.30 do 18.30 zapraszamy Państwa na konsultacje z nauczycielami. Ponieważ chcemy, by rozmowy były satysfakcjonujące dla obu stron, prosimy o  zgłoszenie chęci rozmowy z konkretnym nauczycielem za pośrednictwem szkolnej poczty do 24 maja.

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_219/zjazd.jpg

2015-05-21

Zapraszamy...

W związku z jubileuszem 25 lecia Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Częstochowie, który przypada w bieżącym roku, Dyrekcja i cała szkolna społeczność mają zaszczyt zaprosić wszystkich naszych absolwentów, a takżebyłych pracowników i przyjaciół naszej szkoły do wspólnego spotkania, które odbędzie się 30 maja 2015 r. od godziny 11.00 w budynku Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Częstochowie przy ulicy Brzeźnickiej 59.

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_215/puchar.jpg

2015-05-19

ZWYCIĘZCY MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "NIEMCOMANIA 2015"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że zwycięzcami konkursu „NIEMCOMANIA 2015” zostali:
miejsce 3 Dawid Witczak z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku
miejsce 2Kamila Kamińska z Gimnazjum nr 16 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie
miejsce 1Maciej Cierniak z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zwycięzców wraz z opiekunami zapraszamy na rozdanie nagród 29 maja na godzinę 9.00 do naszej Szkoły!

 Organizatorki: mgr Justyna Szamałek, mgr Katarzyna Sosna

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_216/muzeum-ak.jpg

2015-05-19

W Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Uczniowie naszej szkoły (Kordian Rokita i Marcin Basiński) wraz z opiekunami, w ramach nagrody w częstochowskim konkursie „Opowiem Ci o Częstochowie”, wzięli udział w   wycieczce  do Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili stałą ekspozycję popularyzującą dzieje Polskiego Państwa Podziemnego, a szczególnie jego siły zbrojnej Armii Krajowej oraz wystawę czasową „Niezłomni. Historie wyklęte", która przypomina historię i działania organizacji WiN oraz metody jakimi propaganda komunistyczna zwalczała podziemie niepodległościowe. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali m.in. ausweis czyli zaświadczenie o zatrudnieniu wydawane Polakom przez okupantów niemieckich. Uczniowie mogli też przymierzyć  elementy  wyposażenia żołnierza AK.

 A. Roskosz

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_217/art.jpg

2015-05-19

II Warsztaty Kreatywne Społeczna ART

Co częstochowskie przedszkolaki zrobiły z drewnianych łyżek do zupy i spinaczy biurowych?
Kilkadziesięcioro dzieci z częstochowskich przedszkoli wzięło udział w II Warsztatach Kreatywnych Społeczna – ART organizowanych przez Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Częstochowie. Organizator przygotował zajęcia artystyczne dla najmłodszych mieszkańców miasta, których celem było odkrywanie i rozwijanie dziecięcych talentów. Imprezę rozpoczęli uczniowie Społecznej, przedstawiając znaną baśń pt. "Czerwony Kapturek", w nieco uwspółcześnionej (jak chociażby odwołanie do niskiej emerytury babci, a co za tym idzie niskiego kieszonkowego Kapturka) polsko-angielskiej wersji.

więcej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> last

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji OK