Zespół szkół społecznych nr 1 w Częstochowie

 

BIP

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_51/ogloszenie.jpg

2014-10-18

Wycieczka do Budapesztu 20-22.10.2014

Zbiórka godz. 5.20
Optymalna suma kieszonkowego 8000 forint
20 euro na wstępy
Proszę pamiętać o paszporcie lub dowodzie osobistym
Zabrać strój kąpielowy
Powrót w środę ok. godz. 23.00

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_48/mistrzowiekodowania.jpg

2014-10-17

Projekt dla klas 4-6 "Mistrzowie Kodowania"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w drugiej edycji ogólnopolskiego projektu „Mistrzowie Kodowania”. W programie bierze udział 625 szkół (w tym dwie z Częstochowy), jest on przeznaczony dla uczniów klasy 4 - 6. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki od 14.25 do 15.10. Uczniowie zrealizują osiem modułów, na każdy przeznaczone są dwa zajęcia. Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplom, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Zaczynamy 20 października. 
Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.  Narzędzie to pozwala rozwijać myślenie kreatywne i analityczne. Więcej o programie można przeczytać na stronie Mistrzowie Kodowania.
Zapraszam do obejrzenia filmików:
Podumowanie I edycji projektu oraz Dziś kodują, jutro będą zmieniać świat!

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_47/codeweek.jpg

2014-10-16

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania trwa w całej Europie od 11 do 17 października. W tych dniach miliony Europejczyków uczą się programowania i nabywają różne umiejętności. Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych nr 1 również przystąpili do tego wydarzenia. Wszyscy począwszy od pierwszaków (na zajęciach komputerowych) a skończywszy na gimnazjalistach (na informatyce) tworzyli własne programy. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawy programowania w języku Scratch. To proste narzędzie, oparte na zasadzie budowania z klocków i gotowych komend, daje dużo możliwości – pozwala tworzyć gry, pokazy multimedialne, kartki i inne programy. Uczniowie klas 2-3 w środę rozpoczęli projekt „Koduj z klasą”, natomiast projekt „Mistrzowie kodowania” dla klas 4-6 rusza w poniedziałek o 14.25. Podczas zajęć oprócz nauki kodowania uczymy dzieci myślenia, współpracy i kreatywności.
Zwieńczeniem tego tygodnia będzie zarejestrowanie naszego uczestnictwa w projekcie na stronie Europe Code Week.

IKU

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_46/angrybirds.jpg

2014-10-15

"Godzina Kodowania"

Obecnie wiele czasu poświęcamy siedząc przed komputerem. W większości jest to czas poświęcony na „zabijaniu czasu”. A gdyby tak połączyć to z czymś pożytecznym?
Projekt „Godzina kodowania” ma na celu zainspirowanie do programowania. Zadania nawiązują do znanych gier takich jak Angry Birds (pierwszym zadaniem jest złapanie świnki) ale nie tylko.
Użytkownik wybiera gotowe klocki z instrukcjami i przeciąga je na planszę. Ułożone odpowiednio zapewnią nam prawidłowe działanie programu. 
Każde zadanie są poprzedzone filmami, w których znane osoby tłumaczą podstawowe pojęcia związane z programowaniem. Żeby spróbować swoich sił nie trzeba się logować.

Życzę dobrej zabawy  To zaczynamy.

IKU

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_43/szachy.jpg

2014-10-14

Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich

W dniu 20.09.14 odbyły się Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich. W zawodach uczestniczyła Anna Kołodziejczyk uczennica klasy 5, zdobyła brązowy medal w kategorii dziewcząt do lat 13.

Gratulujemy!!!

1 2 3 4 5 6 >> last