Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1. Społeczne Gimnazjum nr 1

 

BIP

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_186/ogloszenie.jpg

2015-03-29

Ogłoszenie

 

30.03.2015r. zajęcia kółka historycznego nie odbędą się.

 

 

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_185/wiosna.jpg

2015-03-28

Jak klasy 1-3 powitały wiosnę?

20 marca witaliśmy w naszej szkole wiosnę. Zrezygnowaliśmy z wykonania jednej, wspólnej, dużej słomianej kukły. W tym roku uczniowie klas młodszych postanowili, że każdy zaprojektuje i zrobi swoją kukiełkę, a materiałem którym posłużyliśmy się były warzywa!  A kto powiedział, ze kukła musi być ze słomy? Co prawda zastanawialiśmy się, czy na pewno chcemy nasze kukiełki pokazać na wystawie, czy może lepiej schrupać je od razu ze smakiem. Tak, czy tak zima została już pożegnana, a efekt naszych prac pokazujemy w galerii.

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_183/puchar.jpg

2015-03-26

III Powiatowy Konkurs Historyczny

W dniu 24.03.2015 r. w VI Liceum Ogólnoksztacącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie odbył się III Powiatowy Konkurs Historyczny "Prezydenci II Rzeczpospolitej" pod patronatem Haliny Rozpondek - Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. ks. Jana Twardowskiego w Częstochowie reprezentowali uczniowie klasy III - Marcin Basiński i Piotr Dębski.
Uczniowie nasi zejęli:
-Marcin Basiński - I miejsce,
-Piotr Dębski - III miejsce.

Uczniów do konkursu przygotował Grzegorz Basiński - nauczyciel historii i wiedzy o spoleczeństwie.

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_184/konkurs.jpg

2015-03-26

OGŁOSZENIE!

Szkolny konkurs historycznyMIEJSCA PAMIĘCI W CZĘSTOCHOWIE” odbędzie się  dn. 13 kwietnia 2015r. (poniedziałek) podczas zajęć kółka historycznego. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie kl. IV-VI. 5 najlepszych uczestników konkursu weźmie udział w Miejskiej Grze Historycznej w dn. 20 kwietnia 2015r.

Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej szkoły w zakładce Młody Historyk. http://www.dobraszkola.edu.pl/page/163/mlody-historyk

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

P. Anna Roskosz

http://www.dobraszkola.edu.pl/gfx/photos/offer_181/telefon.jpg

2015-03-23

Ogłoszenie

REGULAMIN UŻYWANIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W SZKOLE
W tym roku Rada Uczniów (jako przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej) opracowała regulamin korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły. Niniejszy regulamin został zatwierdzony przez Dyrekcję Szkoły oraz wprowadzony na okres próbny, trwający do końca marca 2015r.

Niestety ustalone zasady korzystania z tel. były nagminnie łamane. Nauczyciele bardzo często zabierali uczniom włączone telefony na lekcji i oddawali je do „depozytu”. Został również złamany zapis o zakazie nagrywania dźwięku i obrazu za pomocą telefonu  komórkowego .”
Jeden z punktów brzmiał:
„Naruszenie przez ucznia zasad używania telefonów komórkowych na terenie szkoły powoduje zabranie telefonu do „depozytu” znajdującego się w sekretariacie szkoły oraz przywrócenie całkowitego zakazu używania telefonów w szkole”

W oparciu o ten zapis Dyrekcja Szkoły wraz z całym ciałem pedagogicznym (po uprzedniej rozmowie z Radą Uczniów) ponownie wprowadza CAŁKOWITY ZAKAZ KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH NA TERENIE SZKOŁY.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> last

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji OK